Területi és megyei helyesírási verseny PDF Nyomtatás E-mail
2019. május 02. csütörtök, 09:48

Iskolánkban rendeztük meg a területi helyesírási versenyt.Továbbjutott tanulók a mórahalmi megyei fordulóba szerepeltek, ahol szép eredményeket értek el.

Április 27-én rendezték meg Mórahalmon a megyei helyesírási versenyt, ahol iskolánk tanulói közül Juhász Anett 2.b osztályos tanuló 3. (felk.:Kormosné Ágota) Szabó- Forrai Zselyke 4.osztályos tanuló 2. helyezett lett ( felk.:Matkócsik Andrea ).

Megyei verseny előtt iskolánkban került megrendezésre a területi helyesírási versenyét, amire Szentes város általános iskoláiból, Nagymágocsról és Fábiánsebestyénről érkeztek a diákok.

A megmérettetést Pakó Barnabás 2.osztályos tanulónk furulyaszólójával nyitottuk meg. A verseny egy tollbamondásból, és egy feladatlapból állt. A gyerekeknek 60 perc állt rendelkezésükre. A javítás ideje alatt a diákoknak kézműves foglalkozáson vettek részt, ahol - a közelgő húsvéti ünnepre gondolva - nyuszit készítettek a gyerekek.

A verseny eredménye:
1. helyezett: Szabó-Forrai Zselyke felk.: Matkócsik Andrea
2.- 3. helyezett: Bölcskei- Molnár Szonja  felk.: Matkócsik Andrea
4. helyezett: Ornyik Martin felk.: Matkócsik Andrea
5. helyezett: Lipcsei Szabolcs  felk.: Matkócsik Andrea

Gratulálunk valamennyi résztvevőnek és felkészítő tanárnak, köszönjük a szervező tanárok – Siposné Vincze Andrea, Friesz Nóra, Tarr Piroska és Olsákné Kóczán Gabriella - munkáját.