"Gyere és mozdulj" - Sportnap PDF Nyomtatás E-mail

„ Majdnem kész a pálya!
Városunknak új csodája,
Mindenkinek szája tátva,
Ha velünk jön, nem lesz hája!
Matekóra? Bánja kánya!
Izgatottan futunk rája!
Ez a 3.b hajrája!!!”

2018. október 5-én, a Hősök Erdejében megépülő kerékpárút, 400 méteres futópálya, valamint a megújuló játszótér alkalmából iskolánkban „Gyere és Mozdulj!” elnevezéssel egy egész napos sportrendezvényen  vehettek részt diákjaink, és minden mozogni vágyó felnőtt.

A nap egy zenés gimnasztikával kezdődött, majd az osztályok az előre maghatározott sorrendben mentek az egyes állomásokra. Vármétáztak, paintballoztak, kötelet húztak, kupakot gyűjtöttek, valamint tájékozódási futópályán keresték meg az előre kihelyezett pontokat.

Az akadálypályákat diákjaink az iskola területén, annak környékén, a megújuló Hősök Erdejében, valamint a lakótelep játszóterén teljesítették.

Ezek mellett lehetőségük volt extrémebb sportokat is kipróbálni, teljesíteni: lombséta, rúdmászás, segway, részegszemüveg.
A sportnapunkat az Európai Diáksport Napja alkalmából egy 2018 méteres futással zártuk.

A sportrendezvénnyel párhuzamosan a hozzátartozók vért adtak iskolánkban.

Az esemény színvonalas lebonyolításában segítségünkre volt a Szentesi Sportközpont (hangosítás, aerobikoktató, extrém sportok a hősök erdejében), a Szentesi Rendőrkapitányság (részegszemüveg), CoolTúra (segway), a Csongrád Megyei Dr. Bugyi István Kórház Vérellátó Osztálya és a Magyar Vöröskereszt Szentesi Terület Szervezete. A tanulóink balesetmentes átkelését a Cseuz Béla utcán a Szentesi Polgárőrség munkatársai biztosítottak személyes felügyeletükkel és útzárral.

Köszönet a segítő, támogató együttműködésükért.