Bolyai matematika csapatverseny megyei fordulója PDF Nyomtatás E-mail
2018. november 12. hétfő, 14:21

A 2018/2019. tanévben is megrendezésre került nevezéses alapon a Bolyai matematika csapatverseny megyei/körzeti fordulója a 3-8. osztályosok számára.

Prof. Dr. Freund Tamás, a Magyar Tudományos Akadémia alelnöke fővédnöksége mellett a versenyt a Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium és a BOLYAI CSAPAT Kft és Összedolgozási Képesség Fejlesztéséért Alapítvány (röviden: ÖSSZKÉP Alapítvány) támogatta. Részletek: www.bolyaiverseny.hu

A verseny megyei/körzeti fordulóját írásbeli munka formájában bonyolították le.
2018. október 12-én a Szentesi Koszta József Általános Iskolában, mint körzeti helyszínen, megrendezett verseny célja volt, hogy segítsék a diákokat azon képességek kifejlesztésében, hogy közösen, összedolgozva oldjanak meg problémákat. Lehetőséget teremtett arra, hogy átéljék az együttgondolkodás örömét, és a logikus gondolkodás mellett készségeiket közvetlenül is bemutathassák diáktársaik előtt, eközben pedig összemérhették tudásukat.

Az egyórás verseny alatt a gyerekeknek 3-4 fős csapatokban, kellett 13 feleletválasztós és egy írásbeli kidolgozást igénylő feladatot megoldaniuk. A feleletválasztós feladatok szövege után öt lehetséges válasz volt található, amelyek közül akárhány lehetett helyes (tehát akár mind is, de akár egy sem).

Az eredmények nagyszerűségét emeli, hogy volt olyan kategória, ahol 79 csapat is indult. A következő nagyon szép sikerek születtek iskolánkból.:

3. évfolyam:
13. hely „Agybanjók” – Balogh Árpád Balázs, Rickert Dávid, Orosz Dóra, Orosz Máté. Felkészítő tanító: Slégerné Szalai Irén

4. évfolyam:
18. hely: „Hupikék fürtikék” – Bölcskei-Molnár Szonja, Gyerkó Anna, Szabó Nelli, Szegi Lilla. Felkészítő tanító: Szabó-Hankó Judit

5. évfolyam:
17. hely „Számkirályok” – Agócs Botond, Horváth Áron, Király Levente, Nagy Gergő.  Felkészítő tanár: Balogh Terézia

6. évfolyam:
6. hely: „TavalyiKos” – Ágoston Bence, Bálint Zétény, Csóri Zsombor, Kovács Marcell
7. hely: „Észbontók” –  Boldizsár Rebeka, Kovács Nikolett, Sáfár Adél, Takács Aletta
16. hely „DreamTeam” – Ludányi Lóránt, Ormai Zoltán, Orosz Attila, Sági Patrik
17.  hely „(N)Agymenők” –  Gortva Levente, Kertész Abigél, Sörös Lara, Vida Natasa
A hatodik évfolyam felkészítője: Lucza László

7. évfolyam:
9. hely „Hatványbanditák” –  Bakos István, Chomiak Viktor, Szabó Zita. Felkészítő tanár: Szabóné Borbás Edit

8. évfolyam:
8. hely:  „Karóra fel!”  –   Lengyel Zsombor, Mészáros Bence, Urbancsok Kristóf.
9. hely „RiCsajok”    –  Döme Dorka, Hobot Anna, Mácsai Kata, Megyaszai Andrea
A nyolcadik évfolyam felkészítője: Lucza László

Az eredményhirdetésre az 1-6. helyezettet hívták meg, így iskolánkból a díjkiosztón a 6. évfolyamosok „TavalyiKos” csapatát díjazták, melynek tagjai – Ágoston Bence, Bálint Zétény, Csóri Zsombor, Kovács Marcell.

Az eredményhirdetésen a tanárok eredményessége alapján díjazzák a felkészítő pedagógusokat, iskolánkból díjazott pedagógusunk: Lucza László.

Köszönjük szépen a szülők támogatását és az iskola dolgozóinak segítségét a verseny megrendezéséhez!