Elektronikus napló

Kréta e-mail

E-learning

KRESZ

Étkezés

Ki olvas minket

Oldalainkat 55 vendég böngészi
Címlap Diákoldal
Zrínyi Ilona Matematikaverseny PDF Nyomtatás E-mail
2020. május 04. hétfő, 04:55
A Zrínyi Ilona kétfordulós (területi, országos) matematikaverseny verseny kiírója a Matematikában Tehetséges Gyermekekért (MATEGYE) Alapítvány. A magyarországi diákok mellett a Kárpát-aljai és erdélyi diákok is bekacsolódnak a versenybe.

 

Elsődleges cél a matematika népszerűsítése. Az összeállított, teszt típusú feladatsorok elsősorban a tanulók logikus gondolkodását mérik. A verseny 2-8. évfolyamos tanulók számára került meghirdetésre. Nincs létszám korlát. Minden érdeklődő diák indulhat a versenyen. A felkészülés a tartalmi ismeretek bővítése mellett, a korábbi évek feladatsorainak megoldásával történik. Iskolánkban az egyik legnépszerűbb matematikaverseny a diákok és pedagógusok körében.

 

A Szentesi Koszta József Általános Iskola kezdetektől fogva, egyik Csongrád megyei körzethelyszínként működik. A középiskolás korosztály Gordiusz Matematikaverseny elnevezéssel méri össze tudását, az általános iskolás korosztállyal egy időben és azonos helyen.


Iskolánkban 158 fő diák írta meg a megyei tesztet február 21-én. A versenyzők kb. kétharmad része volt általános iskolás, közülük 96 fő kosztás. Az eredmények értékelése egyéni teljesítmény alapján történik. A megyei díjkiosztó ünnepségre az évfolyamok kb. legjobb 10 diákja, első helyezett csapataik és legeredményesebb felkészítő pedagógusaik kapnak meghívást, a kiírásnak megfelelően. Az eredmények alapján évfolyamonkénti eredménylistákat tesz közzé az Alapítvány egyéni és csapat kategóriában. Az országos döntő a kialakult „vírus helyzet” miatt elmarad.


Diákjaink évről évre színvonalasan szerepelnek.

Megyei eredményeink:
2. osztályosok:

3. hely és országos döntőbe jutott: Tar Gábor
9. hely: Mogyorósi Zalán
Felkészítőjük: Seres Katalin


3. osztályosok:
14. hely: Juhász Anett
Felkészítő: Csenkiné Miczki Ildikó


4. osztályosok:
3. hely: Kegyes Dóra 

Felkészítő: Grecsóné Ambrus Edit
8. hely: Héjja Norbert –

Felkészítő: Fülöpné Deák Sára


5. osztályosok:
24. hely: Deák Dániel
Felkészítő: Lucza László


6. osztályosok:
17. hely: Horváth Áron
Felkészítő: Balogh Terézia


7. osztályosok:
22. hely: Gortva Levente
Felkészítő: Lucza László


8. osztályosok:
17. hely: Insperger László
Felkészítő: Borbás Edit

Csapatverseny:
2. osztályosok:

3. hely: Tar Gábor, Mogyorósi Zalán, Szűcs Konrád
Felkészítő: Seres Katalin


 3. osztályosok:
11. hely: Juhász Anett, Pakó Barnabás, Nagygyörgy Ádám
Felkészítő:. Csenkiné Miczki Ildikó, Vass Renáta


4. osztályosok:
2. hely: Kegyes Dóra, Héjja Norbert, Mácsai Kincső
Felkészítők:Grecsóné Ambrus Edit, Fülöpné Deák Sára


5. osztályosok:
11. hely: Bódi Levente, Insperger Ferenc, Antal Dominik
Felkészítő: Lucza László


6. osztályosok:

5. hely: Horváth Áron, Dobos Blanka, Nagy Zsuzsanna
Felkészítő: Balogh Terézia


7. osztályosok:
7. hely: Gortva Levente, Kovács Marcell, Ágoston Bence
Felkészítő: Lucza László


8. osztályosok:
4. hely: Insperger László, Sántha Ádám, Adorján Kende
Felkészítő: Borbás Edit

Díjazott felkészítő tanár: Seres Katalin

 
IWIWTwitterFacebookMyspace bookmark

Adó 1%

Referenciák

 

 

 

 

Határtalanul

Határtalanul beszámolóCsengetési rend

 1.óra 7:45  - 8:30
 2.óra 8:45  - 9:30
 3.óra 9:40  - 10:25
 4.óra 10:35 - 11:20
 5.óra 11:30 - 12:15
 6.óra 12:20 - 13:05

Ebédfizetés

 
2020. szeptember 23-24-25.
7.30-12:00
13:00 - 16:30

Nyári szünet


Már csak
van hátra a nyári szünetig!

Fogadóróra

Intézményünkben a következő fogadóóra

2020. ? ?.(?),

16.30-17.30 között lesz.


Copyright © 2012 Koszta József Általános Iskola. Minden jog fenntartva!
Webdesing: Szeri Tamás, redei.hu, Joomla template