Elektronikus napló

E-learning

KRESZ

Étkezés

Ki olvas minket

Oldalainkat 28 vendég böngészi
Címlap Dokumentumok
Animációs verseny 2024. PDF Nyomtatás E-mail
2024. április 22. hétfő, 14:24

2024. tavaszán a Szentesi Koszta József Általános Iskola vetélkedőt hirdetett a MetALCOM Zrt. támogatásával, összefüggő képsorok számítógépes feldolgozása témakörben, három kategóriában 2-3 fős csapatok számára. 

I. kategória (3-5. osztály): mesék, történetek, legendák magyar történelmi személyek életéből. Maximális időtartam 15 másodperc.

 

II. kategória (6-8. osztály): valamely tantárgyhoz kapcsolódó animáció vagy a tudománytörténetből, művészettörténetből vett anekdota megjelenítése. Maximális időtartam 15 másodperc.

 

III. FreeStyle kategória (3-8. évfolyam): ide olyan műveket várunk, amely animációk NEM az Imagine Logo programban készültek. Témakörök: mesék, történetek, legendák magyar történelmi személyek életéből, valamely tantárgyhoz kapcsolódó animáció vagy a tudománytörténetből, művészettörténetből vett anekdota megjelenítése.

Maximális időtartam 1 perc.

 

A versenyzők feladata az volt, hogy tervezzék meg az általuk választott mese, történet szereplőinek alakját A/4-es lap(ok)on, az általuk választott színes technikával (1 maximum 4 rajz). Majd a történeteket rajzlapon, fázisonként (maximum 4 fázisrajz) rajzolják meg saját rajzi eszközükkel, ezzel párhuzamosan a számítógépen „rajzfilmmé” varázsolják.

 

A versenyre 14 pályamű érkezett a szentesi és a környékbéli iskolákból.

 

A következő eredmények születtek:

 

I. kategória (3-5. osztály): mesék, történetek, legendák magyar történelmi személyek életéből:

Arany minősítés:

A három kismalac – Antal Zita, Agócs Ágnes, Hékédi Emma Kata (Fábiánsebestyéni Arany János Általános Iskola, fk.: Hercz Szilvia)

Kőleves - Hlobocsányi Hanga, Poljak Hanna, Sultis Milán (Fábiánsebestyéni Arany János Általános Iskola, fk.: Hercz Szilvia)

Ezüst minősítés:

Segesvári csata -  Szilágyi Sándor, Tihanyi Gergő, Verasztó Balázs (Szentesi Koszta József Általános Iskola fk.: Kollát Edit, Révész Gabriella)

Szent László füve - Agócs Veronika, Sipka Flóra (Fábiánsebestyéni Arany János Általános Iskola, fk.: Hercz Szilvia

 

Bronz minősítés:

Mátyás király és Kinizsi - Irsai Bence, Gyerkó Kata, Tóth Boglár (Szentesi Koszta József Általános Iskola fk.: Urbancsok Győző, Tarr Piroska)

 

 

II. kategória (6-8. osztály): valamely tantárgyhoz kapcsolódó animáció vagy a tudománytörténetből, művészettörténetből vett anekdota megjelenítése.

Arany minősítés:

Fénytörés - Bozóki Milán, Lakatos Olivér, Repka Teodor (Fábiánsebestyéni Arany János Általános Iskola, fk.: Hercz Szilvia)

 

Ezüst minősítés:

Minótaurosz - Agócs Tímea, Fekete Réka, Kasza Kitti (Fábiánsebestyéni Arany János Általános Iskola, fk.: Hercz Szilvia)

 

Bronz minősítés:

56-os forradalom – Muzsik Judit, Pusztai Zsófia (Szentesi Koszta József Általános Iskola, fk.: Kollát Edit, Lucza László)

 

 

FreeStyle kategória (3-8. évfolyam): ide olyan műveket vártunk, amely animációk NEM az Imagine Logo programban készültek. Témakörök: mesék, történetek, legendák magyar történelmi személyek életéből, valamely tantárgyhoz kapcsolódó animáció vagy a tudománytörténetből, művészettörténetből vett anekdota megjelenítése.

 

Arany minősítés

János vitéz 1. fejezet - Juhász Dzsenifer, Kollár Zsófia, Nagy Tamara (Fábiánsebestyéni Arany János Általános Iskola, fk.: Hercz Szilvia

 

Ezüst minősítés:

A teknősök szaporodása- Csák Lilla, Mihály Szabina (Szegvári Forray Máté Általános Iskola, fk.: Tóthné Nóbik Mariann)

 

A kisgömböc - Sinka Luca, Mészáros Mór, Farkas Dorina (Szegvári Forray Máté Általános Iskola, fk.: Tóthné Nóbik Mariann)

 

A díjakat Bozó Zoltán a MetALCOM Zrt. vezérigazgatója és tulajdonosa, Kis-Rácz Antalné, Kollát Edit és Lucza László adták át.

 

Köszönet mondunk a verseny szponzorának, zsűrijének, a rendszergazdának, és minden további segítőnek.

 

Idén ezzel a rendezvénnyel kapcsolódunk a Digitális témahéthez. (Április 8-12.)

 

A versenyt támogatta a MetALCOM Zrt.

 

Kollát Edit, Lucza László

szervezők

 

 
IWIWTwitterFacebookMyspace bookmark

Adó 1%

Referenciák

 

 

 

 

Határtalanul!

Határtalanul!

Határtalanul! 2022

Határtalanul! 2023 7.a-b

Határtalanul! 2023 7.c

Határtalanul! 2024.7.a-b

Határtalanul! 2024. 7. c



Csengetési rend

1.óra 7:45 - 8:30
2.óra 8:45 - 9:30
3.óra 9:40 - 10:25
4.óra 10:35 - 11:20
5.óra 11:30 - 12:15
6.óra 12:20 - 13:05

Nyári szünet


Már csak
van hátra a nyári szünetből!

Fogadóóra

Intézményünkben a következő fogadóóra

2024. ??. ??

??:?? lesz.


Copyright © 2012 Szentesi Koszta József Általános Iskola.
Webdesign: redei.hu, Joomla template