Elektronikus napló

E-learning

KRESZ

Étkezés

Ki olvas minket

Oldalainkat 29 vendég böngészi
Címlap Diákoldal
CodeWeek 2023. PDF Nyomtatás E-mail
2023. november 10. péntek, 10:40

Robotok már a tanteremben vannak – „Meet and Code” rendezvény iskolánkban

 

Október 10-én és 17-én 13.30-15.30 között a CodeWeek rendezvény keretén belül két játékos, kódolásos délutánon vehettek részt a gyerekek.

A tervezett eseménnyel az volt a célunk, hogy az algoritmikus gondolkodást megalapozzuk a 3-5. évfolyamos gyerekeknél, továbbá ennél a korosztálynál az angol nyelvi készségeket is fejlesszük. Az esemény további célja volt, hogy a gyakorlati programozási feladatok mellett offline játékokat, korszerű módszertani megvalósításokat ismerjenek meg a tanulók.

A feladatokhoz motivációképpen Ágoston Csaba, a HSZC Pollák Antal Technikum tanára drónokról szóló előadással és bemutatóval színesítette a rendezvényt, majd a gyerekek két csoportra osztva oldottak meg feladatokat. Az egyik része a Scottie Go! termékcsalád feladatait tablet segítségével oldották meg, addig a másik fele a csapatnak Edison robotokat épített, majd programozott. A következő héten cserélt a két csapat. A robotoknál a feladat a környezetvédelemre, a fenntartható világra koncentrálódott, amihez az EdCreate Edison Robot-készítő csomagot használták fel. A feladatok megoldásánál fontos szerepet játszott a csoportmunka, és a hátrányos helyzetű, (SNI, BTMN, HH) tanulók bevonása.

Összefoglalva egy olyan eseményt rendeztünk, ahol a gyerekek játékosan, örömmel megismerkedhettek a robotika alapjaival, nem elfelejtve az igényes munkavégzésre való törekvést és az egymástól való tanulás élményét.

Programunk kapcsolódott iskolánk Sulihét 2023. rendezvényéhez is.

 

Köszönjük a támogatást a Koszta Diákokért Alapítványnak.

 

Urbancsok Győző, Lucza László

szervezők

 

 

 
IWIWTwitterFacebookMyspace bookmark

Adó 1%

Referenciák

 

 

 

 

Határtalanul!

Határtalanul!

Határtalanul! 2022

Határtalanul! 2023 7.a-b

Határtalanul! 2023 7.c

Határtalanul! 2024.7.a-b

Határtalanul! 2024. 7. cCsengetési rend

1.óra 7:45 - 8:30
2.óra 8:45 - 9:30
3.óra 9:40 - 10:25
4.óra 10:35 - 11:20
5.óra 11:30 - 12:15
6.óra 12:20 - 13:05

Nyári szünet


Már csak
van hátra a nyári szünetből!

Fogadóóra

Intézményünkben a következő fogadóóra

2024. ??. ??

??:?? lesz.


Copyright © 2012 Szentesi Koszta József Általános Iskola.
Webdesign: redei.hu, Joomla template